Вайдишова пак изхвърли Моресмо от Шлема

В най-хаотичния Wimbledon от четвърт век шампионката от миналата година Амели Моресмо отпадна на осминафинал след безумна игра. 18-годишната Никол Вайдишова победи французойката със 7:6(6),4:6, 6:1 в мач, който бе прекъсван на два пъти заради дъжда в Лондон. В първата част Амели изпусна 3 сетпойнта в тайбрека.
Тя поведе с 6:3 точки, но родената в Нюрнберг чехкиня спечели следващите 5, а с това и сета. Във втория Моресмо успя да направи важен пробив и изравни, но в третата част Вайдишова бе безапелационна, а съперничката й помагаше, като правеше ту двойни грешки, ту непредизвикани, ту пък бъркаше на мрежата.
Никол и Амели се срещнаха за трети път в турнири от Големия шлем (все на осминафинал) и тийнейджърката вече води с 2-1. През 2006 в Мелбърн французойката печели с 6:1, 6:1. Същата година на Roland Garros Вайдишова си връща с 6:7(5), 6:1, 6:2.
„Беше велика победа и съм много щастлива от нея – призна блондинката. – Аз не съм фен на тревата, но играя от мач на мач все по-добре. Не мисля за финал. Аз съм на четвъртфинал и съм концентрирана върху него”.
За влизане в полуфинал бившата съквартирантка на Сесил Каратанчева от академията на Болетиери ще играе с финалистката от Париж Ана Иванович. Сръбската красавица победи след два часа игра Надя Петрова с 6:1, 2:6, 6:4. И за двете тийнейджърки четвъртфиналът е най-доброто класиране в Лондон.
Поставената под номер 3 в основната схема друга сръбкиня Йелена Янкович отпадна в четвъртия кръг след загуба от Марион Бартоли (Франция) с 6:3, 5:7, 3:6 след малко повече от два часа игра. Двете тенисистки си размениха общо 17 пробива, но Бартоли показа по-здрави нерви в края на мача, спечелвайки последните три гейма. Така французойката за първи път в кариерата си се класира за четвъртфиналите на Wimbledon, където ще срещне поставената под номер 31 Михаела Крайчек (Холандия).
Двубоят на Рафаел Надал и Робин Сьодерлинг бе прекъснат за пети път, което сигурно е прецедент. Този път дъждът спря мача, който трябваше да се изиграе в събота, при 6:4, 6:4, 6:7(5), 4:6, 4:4.