Трикратният победител от Индиън Уелс Роджър Федерер ще има тежко препятствие по..." /> Тенис: Федерер срещу Мъри за място на финала

Федерер срещу Мъри за място на финала

Трикратният победител от Индиън Уелс Роджър Федерер ще има тежко препятствие по пътя към рекордната четвърта титла в турнира. Швейцарския ас среща на полуфиналите четвъртия в схемата Анди Мъри. Шотландецът е вторият най-голям кошмар на Роджър, като има баланс 5 победи и 2 загуби срещу него.

Федерер стигна полуфинала, след като преодоля Фернандо Вердаско с 6:3, 7:6(5). Носителят на 13 титли от Големия шлем разнебити испанския левичар в първия сет и го спечели за 29 минути след пробиви в петия и деветия гейм. Във втората част ФедЕкс поведе с 4:1 и когато всички очакваха да приключи по бързата процедура, сервисът му го предаде и бившето гадже на Ана Иванович дори поведе с 6:5. Вердаско сервира за сета, но Брюнета от Базел спечели гейма, а след това и тайбрека.

Мъри преодоля непоставения Иван Любичич на връх 30-ия му рожден ден със 7:5, 7:6(6). След размяна на пробиви Анди постигна втори в 11-ия гейм и така спечели частта. Във втория шотландецът поведе с 5:4 и сервира за мача, но хърватският ветеран успя да върне пробива и да вкара частта в тайбрек. В нея Любичич се защитаваше храбро, но капитулира при втория мачбол на Мъри.

Шампионката от Индиън Уелс при дамите Ана Иванович също е на полуфинал. Тя стигна тази фаза без игра, защото нейната съперничка Сибиле Бамер от Австрия се отказа поради контузия в лявото рамо. Белградчанката, която е №5 в схемата, ще срещне 17-годишната сензация Анастасия Павлюченкова от Русия, която отстрани Агниешка Радванска със 7:6(8), 6:4.