Първата ракета на България Цветана Пиронкова за втора поредна година се класира..." /> Тенис: Пиронкова на четвъртфинал на Алианц Къп

Пиронкова на четвъртфинал на Алианц Къп

Първата ракета на България Цветана Пиронкова за втора поредна година се класира за четвъртфиналите на тенис турнира Алианц Къп, който е с награден фонд 100 000 долара. Седмата в схемата победи с 6:4, 6:3 Анна Лапушченкова от Русия.

Пловдивчанката допусна пробив в началото на мача за 1:2, но веднага след това го върна при втората си възможност в четвъртия гейм.
В седмия гейм Пиронкова допусна втори брейк, след като първия й сервис започна да не влиза. Отново обаче българката го върна за 4:4. След това стигна до сетбол и го реалиазира.

Цеци продължи да доминира и дръпна с 2:0 гейма. Последва лек спад в играта на първата ни ракета и се стигна до 2:3. Веднага след това Пиронкова върна последния пробив и изравни резултата. Достигалата до номер 40 в света българка продължи да играе на ниво и спечели мача.

Следващата съперничка на Цветана е първата в схемата Татяна Гарбин от Италия.

„Познавах играта на рускинята, знаех че е непостоянна. Във втория сет намерих своя сервис и успях да спечеля. С Гарбин играх в Ню Хевън и спечелих. Но мачът в САЩ беше на твърда настилка, което бе добре за мен. Сега на клей тя би трябвало да има леко предимство”, коментира 22-годишната Пиронкова, която през 2008 година загуби финала на турнира на ТК Левски.

Дъжд осуети започването на срещата на Сесил Каратанчева с номер осем Сандра Захлавова от Чехия.