Хърватинът Иво Карлович направи световен рекорд по директни точки от начален удар,..." /> Тенис: Иво Карлович наниза 78 аса, но загуби

Иво Карлович наниза 78 аса, но загуби

Хърватинът Иво Карлович направи световен рекорд по директни точки от начален удар, като заби 78 аса, но загуби мача си срещу Радек Щепанек в полуфинала за DavisCup. Чешкият тенисист спечели в Порец след 6:7(5), 7:6(5), 7:6(6), 6:7(2), 14:12 в епична битка, продължила цели пет часа и 59 минути.

Това бе четвъртият най-дълъг мач във вековната история на турнира. След него Чехия поведе при гостуването си с 1-0.

В Мурсия шампионът Испания води с 2-0 на Израел. Пред 10 000 екзалтирани зрители домакините не дадоха сет на евреите. Давид Ферер се справи с Харел Леви в първия сингъл с 6:1, 6:4, 6:3. След това бившият номер едно в света Хуан Карлос Фереро се разправи с Дуди Села с 6:4, 6:2, 6:0. Мачът бе равностоен до момента, в който Фереро проби за 3:2 във втория сет. След това испанецът спечели и останалите девет гейма в мача.

В плейоф за оставане в Световната група на турнира Швейцария води с 2-0 при гостуването на Италия в Генуа. Световният номер едно Роджър Федерер надигра Симоне Болели с 6:3, 6:4, 6:1 във втория сингъл на клея. Публиката в спортен център „Валета Камбиасо” изпрати с овации Брюнета от Базел. „Аз съм изключително щастлив от представянето си. Направихме отличен старт с отбора, което ни дава големи шансове за краен успех”, заяви Федерер след мача.

В първия сингъл Станислас Вавринка надигра Андреас Сепи с 6:4, 6:1, 6:2.