14-годишната Виктория Томова се класира за осминафиналите на турнира по тенис за..." /> Тенис: Виктория печели, квалификантка изхвърли №4 на „Изида къп”

Виктория печели, квалификантка изхвърли №4 на „Изида къп”

14-годишната Виктория Томова се класира за осминафиналите на турнира по тенис за жени "Изида къп" в Добрич, съобщиха от пресслужбата на надпреварата. Това стана след победа със 7:5, 6:4 гейма над рускинята Юлия Самусева. Мачът продължи час и 50 минути. Томова чака победителката от мача Мартина Гледачева - Хюлия Велиева.

Следващият двубой на 14-годишната европейска шампионка ще бъде в четвъртък. С класирането си за осминафиналите тя си осигури 196 долара и още една точка за световната ранглиста при жените.

За втория кръг на основната схема се класира и българката Надежда Василева (на снимката), която поднесе първата голямо изненада в турнира. Тръгналата от квалификациите тенисистка разби поставената под №4 Кристина-Мадалина Станчу от Румъния с 6:4, 6:2.

Уникален мач на корт №2 в тенис комплекс "Изида" сътвориха българката, която се състезава за Белгия, Михаела Боев и румънката Йонела-Андрея Йова. Срещата продължи цели три часа, като в решителния трети сет северната ни съседка първо изпусна 3 мачбола, а след това Боев пропиля мачпойнт в тайбрека. Двубоят завърши при резултат 4:6, 6:4, 7:6 за Йова.