Шампионът Рафаел Надал продължи защитата на титлата си от Откритото първенство на..." /> Тенис: Надал загуби първи сет, Чилич продължава

Надал загуби първи сет, Чилич продължава

Шампионът Рафаел Надал продължи защитата на титлата си от Откритото първенство на Австралия, макар че загуби първи сет. Испанецът, който е №2, надделя над 27-ия Филип Колшрайбер с 6:4, 6:2, 2:6, 7:5. За осминафиналите се класираха и двама хърватски тенисисти. Това са Марин Чилич и Иво Карлович.

В първата част Рафа направи пробив и успя да го удържи по доста труден начин, защото германецът имаше цели седем възможности за брейк, но не успя да реализира нито един от тях.

Вторият сет започна пак с пробив за левичаря от Манакор. Колшрайбер пак имаше шанс за връщане, в седмия гейм, когато от 0:40 стигна до точка за спечелване, но Надал пак спаси и след това направи нов пробив за спечелване на сета с 6:2.

Германецът успя да вземе най-сетне гейм при подаване на испанеца за 2:0. След това спаси три брейкбола при 0:40, за да обезкуражи съперника и да довърши частта с втори пробив в края.

Рафа нанесе пръв удар в седмия гейм, като съумя да пробие. Но веднага след това 26-годишният германец от Аугсбург веднага го върна за 4:4. В 11-ия гейм Надал показа защо е стигал до номер едно, заигра с много висока класа и проби на 15, а след това реализира първия си мачбол.

„Направихме хубав мач. Можех да спечеля и с 3-0 сета, но се отпуснах в третата част. В края мисля, че играх на високо ниво”, заяви Рафа, който допусна 38 непредизвикани грешки при 36 уинъра.

Следващият съперник на испанеца е 208-сантиметровият Иво Карлович. Той спечели хърватското дерби срещу №24 Иван Любичич с 6:3, 3:6, 6:3 7:6(7), като наниза 32 аса. 30-годишният Д-р Иво никога преди не беше стигал осминафинал в Мелбърн.

След точно четири часа игра 14-ият в схемата Марин Чилич пък надигра Станислас Вавринка с 4:6, 6:4, 6:3, 6:3. В заключителния сет 21-годишният хърватин направи пробив и стигна до два мачбола при 5:2, но швейцарецът, който бе №19, ги отрази. В следващия гейм обаче 198-сантиметровият тенист бе безкомпромисен и при третата възможност да завърши мача, го направи с ас.

Следващият съперник на Чилич е Хуан Мартин дел Потро. Двамата играха и на четвъртфинал на US Open.