Рафа изравни рекорд в АТР

Nadal Monte Carlo
Третият поставен Рафаел Надал защити титлата си от турнира от сериите „АТР 1000” в Рим. В испански финал той надигра Давид Ферер със 7:5, 6:2 в мач, прекъсван на няколко пъти заради дъжда.

Такабившият номер едно в света изравни рекорда на Андре Агаси от 17 трофея от сериите „Мастърс”, преименувани сега на „АТР 1000”. За Надал това бе десета поредна победа на клей и 38-а титла. За успеха той взе чек за 434 000 евро и 1000 точки за световната ранглиста.

Първият сет беше равностоен и бе прекъсван на два пъти заради дъжд – при 4:4 и при същия резултат и 40:15 за Ферер. Рафа стигна до пробив в 11-ия гейм след серия от печеливши удари от форхенд. След това носителят на шест титли от Големия шлем затвори частта.

Във втората Надал нанесе удар с брейк за 2:1. При 40:40 Давид направи две последователни непредизвикани грешки и загуби подаването си. Веднага след това отново заваля над „Форо Италико” и за пореден път финалът беше спрян. При доиграването интригата липсваше. В седмия гейм Ферер сервираше, но допусна две двойни грешки и подкани съперника си да го пробие пак, което Рафа не закъсня да стори за 5:2. След това левичарят от Манакор спечели убедително своето подаване и затвори мача след час и 44 минути чиста игра.