Рафа Надал с 24-а победа в Париж

Шампионът от последните три издания на Откритото първенство на Франция по тенис Рафаел Надал продължи победната си серия срещу други левичари в Париж. В третия кръг №2 в света отстрани безпроблемно Ярко Ниеминен от Финландия след 6:1, 6:3, 6:1 и записа 24-и пореден успех на този турнир от Големия шлем, като не познава въобще вкуса на загубата.

Някаква интрига в мача имаше само във втория сет и то до 3:3. В останалото време превъзходството на Рафа беше явно и той го приключи за час и 58 минути. Испанският левичар допусна само 10 непредизвикани грешки в срещата срещу 14 уинъра.

Освен че до този момент игра само срещу левичари (Белучи и Девилде бяха предишните му съперници), има вероятност и на осминафинал да играе пак срещу тенисист, който държи ракетата с лява ръка. Надал очаква победителя от мача между Фернандо Вердаско и Михаил Южни, който е десняк.

Поредния си отличен мач направи младият латвиец Ернестс Гулбис. Той победи в доиграване Николас Лапенти от Еквадор с 6:3, 7:5, 6:2 и вече е осминафиналист. Прибалтиецът заби сервис с 221 км/ч и направи общо 8 аса. 19-годишният Гулбис изравни най-доброто си постижение в Шлема, което направи в Ню Йорк миналия септември.