Елица Костова шампионка на България

Поставената под номер едно Елица Костова спечели титлата на Държавното лично първенство по тенис с общ награден фонд 20 000 лева на кортовете на ТК Черно море-Елит във Варна. 18-годишната националка победи на финала четвъртата в схемата Таня Германлиева с 6:2, 3:6, 6:1.

След като Германлиева завърза интригата, като взе първи сет на Костова в турнира се очакваше оспорвана решителна част. Нищо подобно не се получи обаче. Елица прегази съперничката си с три пробива.

Това е втори трофей на родената в Хасково тенисистка в шампионата. Както е известно преди два дни Костова и Германлиева взеха титлата на двойки след успех над сестрите Хюлия и Лютфия Велиеви със 7:6(6), 6:3. Костова участва и на финала при смесените двойки, но с партньора си Илия Кушев загубиха от Цветан Михов и Хюлия Велиева с 6:3, 4:6, 2:10
Въведено от Ragna Rokr на 2008-10-11
+++ | ---




Коментари:


Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови материали, публикувани в сайта, са собственост на www.racketi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на racketi.com, посочване на източника и добавяне на линк към www.racketi.com . Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.