Пиронкова изпусна сетбол и загуби мача

Бързо-бързо приключи българското участие в Откритото първенство на Франция по тенис на сингъл. Единствената ни представителка Цветана Пиронкова отстъпи на 34-годишната Джил Крейбас от Съединените щати с 5:7, 2:6. Двубоят от първи кръг в Париж продължи един час и 34 минути, като Цеци изпусна сетбол при 5:4.

Мачът започна отлично за българката. Тя поведе с 2:0 гейма и имаше шанс за още един пробив за 3:0, но не успя. От там американската ветеранка пое инициативата в свои ръце и на свой ред поведе с 3:2. Пиронкова стигна до втория си пробив за 5:4. След това пловдивчанката сервираше за сета, стигна до точка за спечелването му, но загуби подаването си. Цеци не успя да вземе повече гейм и загуби частта след 56 минути игра.

Втората част започна с пробив на първата ни ракета. Той бе върнат веднага, но Цветана отново спечели подаването на Крейбас и поведе с 2:1. Това обаче се оказа последния гейм за българката в мача срещу 97-ата в света американка. Оттук до края нещо се пречупи като че ли в Пиронкова и тя не оказа практически никаква съпротива.

Българката направи 15 непредизвикани грешки срещу 12 печеливши удара. За участието си в Париж на сингъл Цеци заслужи 15 000 евро.

Тя продължава в турнира от Шлема на двойки. Заедно с тунизийката Селима Сфар те ще играят срещу №4 в схемата Саманта Стоусър и Рене Стъбс от Австралия.



Въведено от Любомир Тодоров на 2009-05-25
+++ | ---




Коментари:


Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови материали, публикувани в сайта, са собственост на www.racketi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на racketi.com, посочване на източника и добавяне на линк към www.racketi.com . Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.