Федерер почетен в Базел

Рекордьорът по титли от Големия шлем Роджър Федерер бе почетен за изключителните му постижения като гражданин на Базел. Над 300 човека, сред които роднини, приятели и фенове на световния №1, присъстваха на церемонията по откриването на паметна плоча в чест на 27-годишния швейцарец.

"За мен е истинска чест да получа такова признание. Ще бъда преизпълнен с гордост всеки път, когато минавам от тук, а сигурно и когато показвам тази плоча на децата си някой ден", заяви живата тенис легенда.

Роджър Федерер е в родния си Базел заедно със съпругата си Мирка, която в края на месеца трябва да роди първото им дете. Както е известно, швейцарецът влезе в историята със спечеления преди две седмици 15-и мейждър трофей.

Очаква се Федерер да се завърне на корта за турнира "Роджърс Къп" в Монреал, който започва на 8 август. На тази дата той ще отпразнува и 28-ия си рожден ден.
Въведено от Ragnar Rokr на 2009-07-19
+++ | ---




Коментари:


Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови материали, публикувани в сайта, са собственост на www.racketi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на racketi.com, посочване на източника и добавяне на линк към www.racketi.com . Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.