Рафаел Надал един месец извън корта

nadal backhand
Испанецът Рафаел Надал, който до понеделник ще бъде втори в световната ранглиста, няма да може да играе тенис около четири седмици. Причината е травмата в коляното, заради която се отказа малко преди края на четвъртфинала на Australian Open срещу Анди Мъри, съобщава официалният сайт на АТР.

Левичарят от Манакор е заявил, че сегашната травма няма нищо общо с проблемите, които го измъчваха през миналия сезон. Рафа пропуска турнира в Ротердам, който започва 8 февруари. Миналата година той победи на осминафиналите в Холандия Григор Димитров в три сета, а на финала отстъпи на Мъри.

„В момента се чувстам добре и мисля само за бързото ми възстановяване. Много съжалявам, че няма да мога да участвам в Ротердам, защото това е един от най-добрите турнири в календара на АТР”, заяви 23-годишният Надал.

Той няма да играе за шампиона Испания в двубоя от първи кръг на Davis Cup срещу Швейцария и е под въпрос за турнира в Индиън Уелс.

През 2009 година заради хронично възпаление на подколенините сухожилия носителят на шест титли от Големия шлем беше принуден да пропусне част от сезона, като се започне от Wimbledon, където не отиде да защитава титлата си.
Въведено от Ragnar Rokr на 2010-01-30
+++ | ---




Коментари:


Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови материали, публикувани в сайта, са собственост на www.racketi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на racketi.com, посочване на източника и добавяне на линк към www.racketi.com . Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.