Шампиони в плейоф за Световната група

Davis Cup logo
В Лондон беше изтеглен жребият за плейофите за оставане или влизане в Световната група на Davis Cup през 2011 година. Двубоите са от 17 до 19 септември.

Най-интересен е двубоят между Швеция и Италия. Двата отбора са печелили общо осем пъти сребърната салатиера, подарена от Дуайт Дейвис като седем титли имат „тре крунур”. Скандинавците са домакини на двубоя, което означава, че той ще се играе в зала.

Срещата Германия – Южна Африка също противопоставя носители на трофея, макар че африканците го печелят без игра срещу Индия.

Друг интересен сблъсък ще бъде гостуването на отбора на Съединените щати в Колумбия, най-вече по политико-икономически причини. Не е много ясно как ще бъде гарантирана сигурността на тенисистите в южноамериканската държава.

По традиция Роджър Федерер играе в плейофите и спасява Швейцария от изпадане в първа група на Евро-африканската зона. Ако реши да го направи пак, световният номер едно ще трябва да пътува до Казахстан.

Плейофи за Световната група на Davis Cup, 17-19.09.2010 г.
Колумбия - САЩ
Израел - Австрия
Германия – Южна Африка
Швеция - Италия
Индия – Бразилия
Австралия – Белгия
Казахстан - Швейцария
Румъния – Еквадор.


Въведено от Ragnar Rokr на 2010-05-11
+++ | ---




Коментари:


Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови материали, публикувани в сайта, са собственост на www.racketi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на racketi.com, посочване на източника и добавяне на линк към www.racketi.com . Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.