Евтимова спря на полуфинал

Dia Evtimova
Втората ракета на БългарияДиа Евтимова отпадна на полуфиналите на турнира в германския град Хехинген с награден фонд 25 000 долара. 23-годишната хасковлийка загуби от Магда Линет (Полша) с 6:1, 4:6, 5:7.

Третата поставена Евтимова даде само един гейм на съперничката си през първата част. Във втория сет тя допусна пробив още в първия гейм и полякинята спечели с 6:4. Решителният трети сет бе изключително оспорван. Линет поведе с 4:1, след това българката направи два пробива, спечели три поредни гейма и изравни 4:4. Последва нов пробив за полякинята и когато тя сервираше за мача Евтимова изравни - 5:5 след пробив. До края обаче Линет спечели два поредни гейма и стигна до успеха със 7:5.

Въпреки загубатаДиа Евтимова спечели 24 точки за световната ранглиста и със сигурност в понеделник ще запише рекордно за кариерата си класиране.

Въведено от Калоян Крумов на 2010-08-08
+++ | ---



Таг: диа, диа евтимова, бг тенис, евтимова,



Коментари:


Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови материали, публикувани в сайта, са собственост на www.racketi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на racketi.com, посочване на източника и добавяне на линк към www.racketi.com . Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.