Дейвид изравни рекорда по световни титли

Squash Nicol David 5th world title
Скуош примата от Малайзия Никол Дейвид завоюва световната титла. На финала на турнира с рекордния при дамите награден фонд от 147 000 долара в египетския курорт Шарм ел Шейх първата в ранглистата и схемата се наложи над местната сензация Омнея Абдел Кауи с 11:5, 11:8, 11:6 след половин час игра.

Дейвид спечели купата без да загуби нито един гейм. Тя изравни рекорда от пет световни трофея, който принадлежеше до момента само на австралийката Сара Фицджералд, която по ирония на съдбата е нейна спаринг-партньорка в Амстердам.

27-годишната Никол игра уверено в първия гейм. Тя разиграваше арабската си съперница по четирите ъгъла на полето и сменяше неочаквано темпото на игра. В началото на втората част №4 в схемата Кауи, която е първата египтянка на финал на световно, взе добър аванс. Тя водеше с 3:0 и 6:3 точки, но за повече нямаше сили, въпреки перфектната си техника. В третия гейм малайзийката набързо дръпна със 7:2 и авторитетно доигра мача.

„Концентрацията ми беше на високо ниво през целия турнир. Мечтаех за пета титла и не исках да я изпусна заради някоя грешка. Невероятно е, че успях да направя нещо, които Сара е постигала, защото тя е велик играч”, заяви след финала Никол Дейвид.

Световните шампионки от 2000 г.
2000 г. (Единбург) – Керъл Оуенс (Австралия)
2001 г. (Мелбърн) – Сара Фицджералд (Австралия)
2002 г. (Доха) – Сара Фицджералд (Австралия)
2003 г. (Хонконг) – Керъл Оуенс (Австралия)
2004 г. (Куала Лумпур) – Ванеса Аткинсън (Холандия)
2005 г. (Хонконг) – Никол Дейвид (Малайзия)
2006 г. (Белфаст) – Никол Дейвид (Малайзия)
2007 г. (Мадрид) – Рейчъл Гринъм (Австралия)
2008 г. (Манчестър) – Никол Дейвид (Малайзия)
2009 г. (Амстердам) – Никол Дейвид (Малайзия)
2010 г. (Шарм ел Шейх) – Никол Дейвид (Малайзия).

Въведено от Любомир Тодоров на 2010-09-23
+++ | ---



Таг: никол дейвид, скуош, световна титла, омнея, шарм ел шейх,



Коментари:


Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови материали, публикувани в сайта, са собственост на www.racketi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на racketi.com, посочване на източника и добавяне на линк към www.racketi.com . Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.