+++ | ---
Таг: неделчева, петя неделчева, бадминтон, държавно, макарски, димова, бойчинов, стоеви,
Неделчева взе титла №10 на сингъл
Петя Неделчева спечели две титли от държавното първенство по бадминтон, което се проведе в столичната зала „София”. С най-много купи обаче си тръгна Стилиян Макарски, който добави към колекцията си три златни медала. С два златни медала обогати колекцията си и Дияна Димова.
На единично Петя надигра Димова (и двете от Левски-Люлин) с 21:9, 21:9. Така Неделчева взе юбилейна десета титла на сингъл от първенствата на България. „Имам също така 13 първи места на двойки и шест на смесени. Мога ако река и да се отказвам вече”, пошегува се първата ни ракета преди награждаването.
На двойки жени европейската вицешампионка от Манчестър и Дияна Димова победиха шестите в схемата и бронзови медалистки от първенството на континента до 17 г. Габриела и Стефани Стоеви (БК Хасково) с 21:5, 21:12.
В останалите финали триумфираше неизменно Макарски. В украшението на турнира бадминтонистът от Левски-Люлин и водач в схемата взе титлата на сингъл, след като надигра осмия поставен левичар Пейо Бойчинов (ВИАС) с 18:21, 21:17, 21:18.
Стилиян и Пейо победиха на двойки, като се наложиха с 21:17, 21:18 над Благовест Кисьов (ВИАС) и Владимир Методиев (Академик). На смесени двойки Макарски и Димова (Левски-Люлин) победиха на финала Кисьов и Атанаска Спасова (Академик) с 21:15, 19:21, 21:10.
Въведено от Любомир Тодоров на 2010-11-21На единично Петя надигра Димова (и двете от Левски-Люлин) с 21:9, 21:9. Така Неделчева взе юбилейна десета титла на сингъл от първенствата на България. „Имам също така 13 първи места на двойки и шест на смесени. Мога ако река и да се отказвам вече”, пошегува се първата ни ракета преди награждаването.
На двойки жени европейската вицешампионка от Манчестър и Дияна Димова победиха шестите в схемата и бронзови медалистки от първенството на континента до 17 г. Габриела и Стефани Стоеви (БК Хасково) с 21:5, 21:12.
В останалите финали триумфираше неизменно Макарски. В украшението на турнира бадминтонистът от Левски-Люлин и водач в схемата взе титлата на сингъл, след като надигра осмия поставен левичар Пейо Бойчинов (ВИАС) с 18:21, 21:17, 21:18.
Стилиян и Пейо победиха на двойки, като се наложиха с 21:17, 21:18 над Благовест Кисьов (ВИАС) и Владимир Методиев (Академик). На смесени двойки Макарски и Димова (Левски-Люлин) победиха на финала Кисьов и Атанаска Спасова (Академик) с 21:15, 19:21, 21:10.
+++ | ---
Таг: неделчева, петя неделчева, бадминтон, държавно, макарски, димова, бойчинов, стоеви,
Коментари:

*И Пиронкова на Хайсенс Арина
*Димитров ще играе на Хайсенс Арина
*Пиронкова започва във вторник в Мелбърн
*Каратанчева приключи в Мелбърн
*Полша спечели Хопман къп
*Кутровски шампион на двойки в Лос Анджелис
*Димитров ще играе на Хайсенс Арина
*Пиронкова започва във вторник в Мелбърн
*Каратанчева приключи в Мелбърн
*Полша спечели Хопман къп
*Кутровски шампион на двойки в Лос Анджелис
Видео:
Dimitrov vs Baghdatis AO
Pironkova vs Kvitova in Sydney
Kids Day with Dimitrov and Federer
Linda Zetchiri on TV+
Squash Balkan Cup 2014
