Возняцки срещу Шафаржова на финала

Safarova Stuttgart
Първата в схемата и защитаваща титлата си от турнира в Копенхаген Каролине Возняцки и четвъртата поставена Луцие Шафаржова се класираха за финала на състезанието на твърди кортове в зала.

Световната номер едно от Дания разби астралната си близначка Мона Бартел от Германия с 6:1, 6:2 за 62 минути игра. Возняцки постигна два пробива през първата част и три през втората, когато Бартел, с която са родени на 11 юли 1990 година, успя да постигне един.

Така скандинавката от полски произход стигна до финала без да загуби нито един сет, но и без да се изправи срещу сериозна заплаха.

Такава се очертава да бъде чехкинята Шафаржова. Тя се наложи над Петра Мартич от Хърватия след пълен обрат с 1:6, 6:4, 6:2 в двучасов мач. Левичарката от Бърно изигра един катастрофален първи сет. Във втория се закрепи и направи три пробива срещу два на Мартич. В заключителния сет приятелката на Бердих беше безапелационна и с два пробива си осигури крайния успех.

Возняцки и Шафаржова са играли само веднъж до момента. Чехкинята спечели мача на клей в Щутгарт миналата година с 6:4, 6:4. Този сезон Каро има четири титли, а Луцие загуби финала в Куала Лумпур.


Въведено от Kaerlek Verlden на 2011-06-11
+++ | ---



Таг: шафаржова, возняцки, каро, луцие, копенхаген, финал,



Коментари:


Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови материали, публикувани в сайта, са собственост на www.racketi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на racketi.com, посочване на източника и добавяне на линк към www.racketi.com . Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.