Налбандян победи и Федерер

Давид Налбандян успя да спечели турнира от сериите „Мастърс” в Мадрид. За първия си успех в тези серии аржентинецът победи на финала самия Роджър Федерер с 1:6, 6:3, 6:3. Преди това 25-годишният южноамериканец натупа и втория в света Надал и третия Джокович. Налбандян получи чек за 340 000 евро и 500 точки за АТР.

В първия сет на финала Федерер бе пълновласте господар и просто издуха съперника си. Но после Давид се окопити, успя да направи пробив (първа пробойна в сервиса на швейцарския ас в турнира!) и изравни частите. Роджър правеше необичайно много грешки и от форхенд, и от бекхенд.

В заключителния сет отново Налбандян надхитри световния номер едно и след нов пробив спечели неочаквано мача и трофея. Това беше шеста титла в кариерата на аржентинеца и втора, спечелена в двубоя срещу Федерер, след успеха на „Мастърс”-а в Шанхай през 2005 година.

След двубоя съвършеният джентълмен Роджър взе микрофона, поздрави съперника си за успеха и благодари на абсолютно всички – от директора на турнира Маноло Сантана до момичетата, които подаваха топките.
Въведено от Grimnir на 2007-10-21
+++ | ---




Коментари:


Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови материали, публикувани в сайта, са собственост на www.racketi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на racketi.com, посочване на източника и добавяне на линк към www.racketi.com . Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.