Тото и Мико играят в петък

Toto Grozdanov
Жребият за Davis Cup беше изтеглен на церемония в Община Пловдив, от главния съдия на двубоя Андрей Корнилов. Отборите бяха поздравени от заместник-кмета на града Георги Титюков, заместник-председателят на БФТ Георги Крумов и представителката на генералния спонсор на турнира БНП Париба Красимира Антимова.

Тихомир Грозданов ще открие за България двубоя срещу Естония, който започва в петък в Пловдив, на кортовете на ТК „Локомотив”.

Той ще се изправи срещу първата ракета на гостите Владимир Иванов, а срещата е с начален час 12:30 – половин час след официалното откриване на двубоя за оставане във втора група на Евро-африканската зона на турнира.

Във втората среща за деня пловдивчанинът Димитър Кузманов играе срещу Маркус Кернер. За мача на двойки в събота капитанът Димитър Господинов е заявил Александър Лазов и Валентин Димов, но заяви, че чак след срещите в петък ще е сигурен, че точно този дует ще представя България. За Естония Пеетер Ламп е записал Иванов и левичаря Мик Ирдоя.

В неделя са разменените срещи на сингъл Кузманов – Иванов и Грозданов – Кернер. Капитаните могат да правят промяна в заявките до един час преди двубоите.

„Няма изненади в избора на съперниците. Уверен съм в силите на нашите тенисисти. Както казах и вчера, излизаме за победата и се надявам да зарадваме публиката в Пловдив”, заяви Господинов.

Въведено от Любомир Тодоров на 2013-04-04
+++ | ---



Таг: тото грозданов, димитър кузманов, мико, купа дейвис, пловдив, господинов, симов, лазов, естония,



Коментари:


Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови материали, публикувани в сайта, са собственост на www.racketi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на racketi.com, посочване на източника и добавяне на линк към www.racketi.com . Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.