+++ | ---
Таг: гришо димитров, ню йорк, харисън, села,
Димитров с първи успех в Ню Йорк
Най-добрият български тенисист в историята Григор Димитров постигна първа победа при мъжете на Откритото първенство на Съединените щати в кариерата си. Поставеният под №7 българин се наложи в двучасов двубой с 6:2, 7:6(4), 6:2 над американеца Райън Харисън.
От началото на мача на "Луис Армстронг" българинът наложи волята си. Той стартира с два аса двубоя. Димигров прпоби за 3:1, а после постигна още един брейк в последния гейм на сета.
Във втората част Харисън осъществи пробив, за да поведе с 3:2. Хасковлията го върна при 5:5, а в 12-ия гейм изпусна три сетбола. Все пак в тайбрека Григор показа високо ниво и го спечели със 7:4 точки.
Димитров започна с пробив заключителния сет. В петия гейм той поведе с 40:0 при подаване на американеца, но Харисън успя да изравни резултата. Въпреки това юношеският шампион на US Open от 2008 г. проби за 4:1 и до края на двубоя нямаше проблеми.
Успехът е първи за български тенисист в Ню Йорк. В основната схема са играли още Орлин Станойчев и Радослав Лукаев.
Българинът завърши двубоя с 37 печеливши удари, осем от които асове, при само 19 непредизвикани грешки. Следващия съперник на Григор Димитров е Дуди Села от Израел, който е 83-и в световната ранглиста, където спечелилият три титли през сезона Гришо е осми0
.
Въведено от Калоян Крумов на 2014-08-28От началото на мача на "Луис Армстронг" българинът наложи волята си. Той стартира с два аса двубоя. Димигров прпоби за 3:1, а после постигна още един брейк в последния гейм на сета.
Във втората част Харисън осъществи пробив, за да поведе с 3:2. Хасковлията го върна при 5:5, а в 12-ия гейм изпусна три сетбола. Все пак в тайбрека Григор показа високо ниво и го спечели със 7:4 точки.
Димитров започна с пробив заключителния сет. В петия гейм той поведе с 40:0 при подаване на американеца, но Харисън успя да изравни резултата. Въпреки това юношеският шампион на US Open от 2008 г. проби за 4:1 и до края на двубоя нямаше проблеми.
Успехът е първи за български тенисист в Ню Йорк. В основната схема са играли още Орлин Станойчев и Радослав Лукаев.
Българинът завърши двубоя с 37 печеливши удари, осем от които асове, при само 19 непредизвикани грешки. Следващия съперник на Григор Димитров е Дуди Села от Израел, който е 83-и в световната ранглиста, където спечелилият три титли през сезона Гришо е осми0
.
+++ | ---
Таг: гришо димитров, ню йорк, харисън, села,
Коментари:

*И Пиронкова на Хайсенс Арина
*Димитров ще играе на Хайсенс Арина
*Пиронкова започва във вторник в Мелбърн
*Каратанчева приключи в Мелбърн
*Полша спечели Хопман къп
*Кутровски шампион на двойки в Лос Анджелис
*Димитров ще играе на Хайсенс Арина
*Пиронкова започва във вторник в Мелбърн
*Каратанчева приключи в Мелбърн
*Полша спечели Хопман къп
*Кутровски шампион на двойки в Лос Анджелис
Видео:
Dimitrov vs Baghdatis AO
Pironkova vs Kvitova in Sydney
Kids Day with Dimitrov and Federer
Linda Zetchiri on TV+
Squash Balkan Cup 2014
