Григор: Още не мога да повярвам какво направих

Изгряващата звезда на българския спорт Григор Димитров се прибра в България. Вчера 17-годишният хасковлия спечели титлата от Wimbledon при юношите. Той заяви на летището, че успехът в Лондон е бил неочакван за него и че сега ще си даде почивка.



„Все още не мога да повярвам какво направих. Тази титла за мен беше неочаквана, защото нямах подготовка за този турнир и започнах без особена нагласа – заяви Гришо пред медиите.. - С всеки следващ мач обаче навлизах във форма. Най-трудно ми беше срещу мексиканеца Сесар Рамирес на четвъртфинала. На финала срещу Хенри Континен не беше чак толкова тежко, защото познавам моя противник много добре. Играл съм и друг път срещу него, а и той ми е партньор на двойки. Спечелих Wimbledon, но за мен това не е толкова голям успех. Когато спечеля турнир от този калибър при мъжете, тогава ще се радвам истински. Това все пак е състезание за юноши”.



Българинът допълни още, че контузията, която има в рамото е от самото началото на турнира, но в последните два мача болката е била вече много силна и е трябвало да стисне зъби, за да продължи победния си ход.



Григор Димитров на първо време ще си даде почивка. Той планира да участва при юношите само в един турнир – Откритото първенство на Съединените щати през септември. Тенисистът обичал лошото време и затова прозвището, което му лепнаха медиите на Острова – Дъждовния човек, му харесва.




Въведено от Grimnir на 2008-07-07
+++ | ---




Коментари:


Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови материали, публикувани в сайта, са собственост на www.racketi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на racketi.com, посочване на източника и добавяне на линк към www.racketi.com . Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.